Skip To Main Content

Staff Search

Evan Acker

Custodian 2

Ashlyn Alcorn

Trv Social Worker

Nancy Armstrong

Secretary, REGISTRAR

Janet Beaton

Classroom Assistant

Tim Boeddeker

Traveling Physical Ed Teacher

William Brock

Custodian 2

Suzanne Buchholz

Nurse

Robyn Campbell

Grade 3

Katie Catanzaro

Traveling Reading Teacher

Leslie Downey

Special Education Paraprofessional

Ally Duggan

Grade 2

Zachary Ebers

Physical Education

Michelle Ehlert

Special Education Paraprofessional

Michelle Fitzsimmons

Principal Elem Sch Assistant

Tonya Gilmore

Special Education Teacher

Jocelyn Goeckner

Counselor

Elena Grimshaw

Special Education Speech Language Pathologist

Katie Growe

Secretary

Andrew Hagen

Physical Education

Colleen Haug

Grade 1

Darlene Henke

Secretary

Kathleen Herrick

Grade 5

Barbara Hessel

Special Education Physical Therapist

Amanda Hill

Grade 3

Rashida Ibrahim Mohamed

Special Education Paraprofessional

Jason Jenks

Custodian Lead

Darcey Kemp

Art

Ellen Kenkel

Special Education Administrator

Kathy Kleinsorge

Special Education Paraprofessional

Caleb Krueger

Classroom Assistant

Joannette Lamb

Grade 5

Andrea Lockwood

Principal Elementary

Lindsey Lux

Special Education School Psychologist

Irene Lynch

Special Education Occupational Therapist

Kristin Marks

Grade 4

Kayla Meyer

Special Education Teacher

Jodi Mocker

Grade 1

Cara Moore

Grade 1

Crista Moore

Special Education Social Worker

Maggie Mueller

Traveling Orchestra

Christine Murphy

Reading (Building)

Davis Myers

Custodian 2

Jamal Nekka

Elementary Child Nutrition Mgr

Kristin O Connell

Full Day Kindergarten

Nicholas O Donnell

Special Education Staff

Collin Overby

Grade 5

Colleen Poling

Secretary

Emily Presson

Full Day Kindergarten

Marcy Prinzivalli

Child Nutrition Assistant

Dale Redhage

Child Nutrition Assistant

Kathleen Riley

Special Education Aba Associate

Amy Robinson

Grade 2

Joseph Schulz

Vocal Music

Rachel See

Special Education Teacher

Randi Sexton

Special Education Teacher

Miranda Smith

Grade 4

Julia Solter

Social Worker

Rachel Sprock

Grade 5

Jennifer Starling

Librarian

Ellie Swoboda

Grade 4

Susan Tran

Classroom Assistant

Christine Tremper

Grade 1

Beverly Tronicek

Traveling Esol Teacher

Kalpana Wakade

Child Nutrition Assistant

Michaelanne Wathen

Grade 5

Jennifer Yanko

Grade 2